Kovanlı İskele (kule tipi iskele)Kovanlı İskele Sistemi H elemanların iç içe geçmesi ile pratik bir şekilde kurulur. Gazaltı kaynak robotlarıyla üretilir.Kovanlı İskele Sistemini kurmak için aksesuar vb. parçalara ihtiyaç yoktur. Bu nedenle sistemin kurulması, sökülmesi ve stoklanması kolaydır.Aksesuar hazırlıkları yapılmayacağından ve tek bir işçiyle kule kurulabileceğinden zamandan ve işçilikten tasarruf edilir.

Kule aralıkları projeye göre statik hesapla belirlenir.1 metre yükselmek için 4 adet H eleman yeterlidir.H Elemanlar şaşırtmalı yerleştirildiğinden, sistem kendi içerisinde kilitlenerek yükselir, bu nedenle sistemin dayanımı yüksektir (200 kN/kule taşıma kapasitesi)Kurulumdan sonra kuleler insan gücü veya vinçle taşınabilir.Sistem polivinil esaslı iç-dış daldırma boya kaplıdır, isteğe bağlı daldırma galvaniz yapılabilir.Vinçle taşınması durumunda güvenlik için alt-üst ayar elemanları iskele sistemine sabitlenir ve istenen rijitlik diyagonal elemanlar ile sağlanır.

Kovanli İskele Sistemi, pratik bir döşeme kalıp sistemidir. Döşeme altında taşıyıcı amaçla kullanılır ve kule şeklinde kurulur. Bu sistem Alt-Üst Çerçeve, H Elemanlar ve Ayar Elemanlarından oluşur.
 
Facebook Twitter Whatsapp
Powered by Bilgeweb